Deep Is The Past / Maziye Bakma Mevzu Derin

“Maziye Bakma Mevzu Derin” isimli karma sergisi 10 Aralık’ta OMM’ da ziyaretçileriyle buluşuyor. Kolektif hafızanın bir parçası olarak varlığını sürdüren insanın gizlediği, ama zaman zaman açık ettiği yaklaşımlar ve ifade biçimleri üzerinden şekillenen seçki, tabu ve özgürlük alanları gibi kavramları sosyal düzen ve bu düzenin ritüelleri üzerinden sorguluyor.

OMM’s new exhibition Don’t Look Back, Deep is the Past’ is opening its doors on December, 10th. Informed by perspectives and forms of expression that the individual often conceals (and occasionally articulates) in tehir journey as part of the collective memory; tane exhibition looks into concepts such as “tablo” and “freedom” from the standpoint of social border and its rituals.

Sanatçıalar/Artists:

Ali Elmacı, Antonio Cosentino, Aydan Murtezaoğlu, Bengisu Bayrak, Can İncekara, CANAN, Cansu Yıldıran, Damla Yalçın, Eda Çekil, Fatma Bucak, Gözde İlkin, Halil Altındere, Hasan Özgür Top, İhsan Oturmak, Kezban Arca Batıbeki, Manolya Çelikler, Memed Erdener, Mustafa Boğa, Nancy Atakan, Nilbar Güreş, Nur Koçak, Olgaç Bozalp, Pınar Yolaçan, Ramazan Can, Rehan Miskci, Sinan Tuncay, Şener Özmen, Şükran Moral, Zehra Çobanlı, Zeren Göktan ve Zeyno Pekünlü.

Latest News